Netflix, Türkiye'de Ofis Açma Kararı Aldı

T

Thunder

Guest
Netflix kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings, dijital yayın servisinin Türkiye'ye bir ofis açmaya karar verdiğini duyurdu. İstanbul'da açılacak Netflix Türkiye ofisi, 2021'in ikinci yarısında resmen kapılarını açacak.

Dünyanın en büyük çevrimiçi yayın teknik servisi olan Netflix, Türkiye’de ofis açma kararı verdi. Netflix Türkiye ekibine ev sahipliği yapacağı düşünülen ofis, 2021 senesinin ikinci yarısında resmen açılacak. Konuyla ilgili fotoğrafı açıklamalar bizzat Netflix'in Kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings’ten gelirken; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da kararla ilgili yorumlarda bulundu.

Türkiye'nin, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile kendileri için çok kıymetli bir ülke olduğunu dile getiren Reed Hastings, "Bu sebeple harika bir şehir olan İstanbul'da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye'ye yönelik bağlılığımızı net bir biçimde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkıda bulunacak. Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkürü bir borç biliriz.” biçiminde konuştu.

"Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz"
14

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise Türkiye'nin etkileyici hikayelerini anlatma heyecanlarının, yeni yatırımlar için kendilerine güç verdiğini anlattı ve “Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olmasıyla beraber, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir biçimde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmayı sürdüreceğiz.” biçiminde konuştu.

“Özellikle son on beş senede büyük gelişim yaşamakta olan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün beraberinde tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir.” diyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise Netflix’in Türkiye’de ofis açma kararı ile alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu anlamda Netflix gibi küresel bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü global alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim.”
 
Üst